23 Resource id #7 Konferencja Global Citizen
STRONA W BUDOWIE
klaster COP
klaster COP
www.klastercop.pl

 

 

Nasze wystąpienia w Sejmie od 14.33

 

VI Forum Gospodarcze Powołanie Rady Programowej
VI Forum Gospodarcze Program części panelowej

 

 

 

Ludzie COPKonferencja Global Citizen
Konferencja Global Citizen


 

+26 maja 2017

 


GALA-Broadway (New York City)-26 09 2013

Prezydent Bronisław Komorowski został 26 IX 2013 r. w Nowym Jorku uhonorowany przez amerykańską Radę Atlantycką doroczną nagrodą Global Citizen. Jak podkreślił  „…traktuje tę nagrodę, jako gest pamięci wobec całego pokolenia Solidarności…”. .  Rada Atlantycka to założony w 1961 roku think tank zajmujący się m.in. promowaniem stosunków międzynarodowych w obrębie wspólnoty euroatlantyckiej.

 Nagrodę Komorowskiemu wręczył Zbigniew Brzeziński, b. doradca prezydenta USA Jimmy`ego Cartera. Jak mówił, współczesna Polska jest demokracją odnoszącą sukcesy, ważnym członkiem NATO i sprawdzonym w boju sojusznikiem USA.Jest dla mnie ważne, że mogę potraktować to wyróżnienie, jako gest dobrej pamięci o całym pokoleniu polskiej Solidarności, wielkiego ruchu, który przyniósł Polsce i naszej części Europy upragnioną wolność - powiedział Komorowski, odbierając nagrodę. Polska w ramach NATO stara się odgrywać istotą rolę w regionie.


Staramy się w imię starych polskich zasad, w których mieści się tradycja walki "za naszą i waszą wolność" łącząc ją z zasadą solidarności, zaangażować się w wolność innych.Uroczysta wieczorna gala odbyła się w jednym z nowojorskich hoteli i zgromadziła ok. 350 gości. Wieczór zakończył występ wiolonczelisty Owena Younga z Bostońskiej Orkiestry Symfonicznej.


Konsulat Generalny NYC- 25 09 2013

Panel-Global Citizen  NYC- 25 09 2013

Zwiedzanie  NYC- 25 09 2013

 POZOSTAŁE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU:

Florida International Trade and Cultural Expo -
100 - lecie Urzędu Patentowego RP -
Kongres Patriotyzmu Ekonomicznego -
FORUM REGIONÓW TRÓJMORZA -
X Europejski Kongres Gospodarczy -
Dla mediów Kontakt