STRONA W BUDOWIE
klaster COP
klaster COP
COP
  STRONA GŁÓWNA » Konferencje
www.klastercop.pl

 

Nasze wystąpienia w Sejmie od 14.33

VI Forum Gospodarcze Powołanie Rady Programowej
VI Forum Gospodarcze Program części panelowej

 

 

 

Ludzie COPZygmunt JelonekKonferencja o bezpieczeństwie energetycznym Polski
Konferencja o bezpieczeństwie energetycznym Polski


Przyszłość rynku energetycznego w Polsce była tematem konferencji „Bezpieczeństwo Energetyczne Polski”, która odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Gościem wydarzenia był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. W panelowej dyskusji Klaster COP reprezentował wiceprezes Jan Banaszak

 


Dyskusja panelowa dotyczyła głównie prognozowanych cen gazu, budowy gazoportu w Świnoujściu oraz wydobycia gazu łupkowego w Polsce. Goście konferencji rozważali, jak w najbliższych latach zmieni się rynek energetyczny w kraju oraz w jaki sposób zmiany te wpłyną na budżety domowe obywateli. Uczestnicy debaty omawiali też przemiany w sektorze energetycznym w kontekście bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, które upowszechnia idee rozwoju gospodarczego i technologicznego oraz wspiera inicjatywy społeczne dążące do zwiększenia potencjału przemysłowego kraju.

Jak pogodzić dbanie o środowisko z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego kraju. Co zrobić żeby koszty opłat za energie nie wzrosły a zarazem móc korzystać z elektrowni i elektrociepłowni w których spala się węgiel. O tym i nie tylko dyskutowano dziś w Poznaniu na debacie poświęconej bezpieczeństwu energetycznemu kraju. Na spotkaniu gościł wicepremier Janusz Piechociński.

Honorowy patronat nad konferencją objął Minister Gospodarki Janusz Piechociński

 POZOSTAŁE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU:

FORUM REGIONÓW TRÓJMORZA -
X Europejski Kongres Gospodarczy -
Polsko-Amerykański Szczyt Przywództwa: Polska Strefa Inwestycji (Polish-American Leadership Summit: Polish Investment Zone, #PALS -
Kongres 590 "Rzeszów - uwalniamy polski potencjał" -
Konferencja 80-lecie COP w Rzeszowie -
Dla mediów Kontakt