23 Resource id #7 Spotkanie u Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana
STRONA W BUDOWIE
klaster COP
klaster COP
www.klastercop.pl

 

 

Nasze wystąpienia w Sejmie od 14.33

 

VI Forum Gospodarcze Powołanie Rady Programowej
VI Forum Gospodarcze Program części panelowej

 

 

 

Ludzie COPSpotkanie u Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana
Spotkanie u Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana


W siedzibie Wojewody Wielkopolskiego w Poznaniu dnia 23 marca 2017 roku odbyło się spotkanie Wojewody pana Zbigniewa Hoffmanna z przedstawicielami; Klastra COP Janem Banaszakiem oraz prezydentem Towarzystwa Hipolita Cegielskiego panem dr. Marianem Królem, jak i środowiska biznesu reprezentowanym przez mec. Marcina Umbreit dla projektów rozwojowych regionu i kraju. Obecni uczestniczyli w uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych


 

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wspólnie z wicewojewodą Marleną Maląg wręczyli odznaczenia państwowe zasłużonym Wielkopolanom: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżami Zasługi, Medalami za Długoletnią Służbę, Medalami „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Medalem „Pro Patria” i Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Jednym z odznaczonych dziś osób był profesor Józef Stasiński - artysta plastyk, autor ponad 1800 medali, w tym słynnego cyklu o pontyfikacie Jana Pawła II. Jest wieloletnim wykładowcą w Instytucie Architektury Politechniki Poznańskiej. W 2005 roku otrzymał tytuł Wybitnego Wielkopolanina.

Wśród wyróżnionych obecni byli też między innymi działacze na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz kultywowania pamięci o Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919 jak również działacze Towarzystwa Hipolita Cegielskiego, Stowarzyszenia Pamięć Jana Pawła II, a także ochrony przeciwpożarowej z Poznania i Śremu oraz honorowi dawcy krwi.

Odznaczeni zostali także pracownicy: Urzędu Miejskiego w Gostyniu, Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolsztynie, Urzędu Miejskiego w Wolsztynie, Urzędu Gminy Damasławek, Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, Samodzielnego Publicznego ZOZ w Wolsztynie, Tulcach, Straży Miejskiej w Nowym Tomyślu, Kaliskiej Energetyki, Zespołu Szkół Muzycznych w Pile oraz Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Podziękowania w imieniu odznaczonych złożył Dominik Górny z Towarzystwa Hipolita Cegielskiego. – „ …to prawdziwa radość i nobilitacja móc znaleźć się w gronie tak znamienitych osobistości, które na co dzień tworzą trwałą jakość polskiej gospodarki, kultury, życia społecznego i obywatelskiego…” - mówił.

 POZOSTAŁE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU:

Spotkanie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szydłowcu -
Spotkanie Wojewody pana Piotra Florka z przedstawicielami; Klastra COP -
Porozumienie Klaster COP - Radom -
Spotkanie w siedzibie Starostwa w Szydłowcu -
Współpraca Klaster COP - Zawiercie -
Dla mediów Kontakt