23 Resource id #7 Spotkanie w sprawie gospodarczej współpracy Polski z krajami NAFTA I CAMACOL
STRONA W BUDOWIE
klaster COP
klaster COP
www.klastercop.pl

 

 

Nasze wystąpienia w Sejmie od 14.33

 

VI Forum Gospodarcze Powołanie Rady Programowej
VI Forum Gospodarcze Program części panelowej

 

 

 

Ludzie COP



Spotkanie w sprawie gospodarczej współpracy Polski z krajami NAFTA I CAMACOL
Spotkanie w sprawie gospodarczej współpracy Polski z krajami NAFTA I CAMACOL


W dniu 2 sierpnia z inicjatywy Klastra COP w Kielcach, w siedzibie ŚCITT odbyło się spotkanie w temacie gospodarczej współpracy Polski z krajami NAFTA I CAMACOL w nowej rzeczywistości globalnej gospodarki, jaka zaistnieje po podpisaniu układu o wolnym handlu, pomiędzy NAFTA a EU. Stronę amerykańską PACCFA (Polish American Chamber of Commerce of Florida & the Americas, Inc.) reprezentowała prezes Margaret Andraka

 


Klaster COP swoje nowoczesne formy organizacji nakierowuje na projekty globalnej ekonomii, zgodnie z podpisanym 29 czerwca 2013 roku „Porozumieniem o Współpracy” z amerykańskimi organizacjami, jak PACCFA. Podczas spotkania, swoją wizję rozwoju struktury gospodarczej, przedstawili reprezentanci Klastra Przemysłowego Centralnego Okręgu Przemysłowego w osobach prezesa Janusza Sobieraja, wiceprezesa Jana Banaszaka.

Działania Klastra COP spowodowały list Ryszarda Schnepfa - ambasadora RP w Waszyngtonie - informujący marszałka województwa kieleckiego Adama Jarubasa o inicjatywie Polsko – Amerykańskiej Izby Handlowo – Przemysłowej Florydy i Ameryk, z siedzibą w Miami, mającej na celu zwiększenie współpracy gospodarczej między Polską, a USA i Ameryką Łacińską. Program pod roboczą nazwą: „Polska i Floryda, jako bramy wymiany handlowej między Unią Europejską a Ameryką Łacińską” przewiduje szereg przedsięwzięć, m.in. Dzień Polski na targach Hemispheric Congress na Florydzie oraz otwarcie stałego polskiego pawilonu w strefie bezcłowej w Miami Free Zone.

Pani Margaret Andraka zapoznawała zebranych z ułatwianiami dla polskich firm w wejściu na amerykański rynek. Podczas wizyty w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kieleckiego przedstawiła potencjał amerykańskiego stanu Floryda, a przede wszystkim Miami – miasta będącego „globalną bramą”, nieoficjalną stolicą biznesową ponad 40 krajów Ameryki Łacińskiej. To metropolia dysponująca m.in. potężnym lotniskiem, utrzymującym 66 bezpośrednich połączeń lotniczych i znajdującym się w pierwszej dziesiątce miast na świecie pod względem największego przepływu cargo.

 



POZOSTAŁE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU:

Spotkanie u Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana -
Spotkanie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szydłowcu -
Spotkanie Wojewody pana Piotra Florka z przedstawicielami; Klastra COP -
Porozumienie Klaster COP - Radom -
Spotkanie w siedzibie Starostwa w Szydłowcu -
Dla mediów Kontakt