23 Resource id #7 Spotkanie z Zarządem PESA w Bydgoszczy
STRONA W BUDOWIE
klaster COP
klaster COP
www.klastercop.pl

 

 

Nasze wystąpienia w Sejmie od 14.33

 

VI Forum Gospodarcze Powołanie Rady Programowej
VI Forum Gospodarcze Program części panelowej

 

 

 

Ludzie COPSpotkanie z Zarządem PESA w Bydgoszczy
Spotkanie z Zarządem PESA w Bydgoszczy


W dniu 21 lipca 2015 r. na zaproszenie Zarządu PESA w Bydgoszczy odbyło się spotkanie z Zarządem Klastra COP w składzie wiceprezesów; Jana Banaszaka i Jacka Kopyry oraz przedstawiciela kontrahentów


 

Rozwijająca się dynamicznie branża transportu szynowego oraz zasobność globalnych zleceniodawców stawiają nowe wymagania przed producentami. Kontrakty wymagają kompleksowego wykonania projektu łącznie z infrastrukturą, czyli transportu pomiędzy miejscem A do B. Wymusza to konsolidację wielu producentów w konsorcja wykonawcze, wzajemne zaufanie, wysokie standardy.

Natura Klastra COP, jako koordynatora jest właściwą do realizacji takich przedsięwzięć na globalnych rynkach. Konsolidacja jest konieczna dla posiadania większego potencjału produkcyjnego warunkującego dobre, wieloletnie, rozwojowe dla firmy kontrakty.

PESA jest na chwilę obecną jedynym polskim producentem, który eksportuje tramwaje. Produkcja bydgoskiej firmy na zagraniczne rynkami zaczęła się w 2009 roku, kiedy podpisano kontrakt na dostawę 9 wagonów 120Nb dla węgierskiego Segedynu. Kolejnym to zamówienie z Rumunii, z Kluż-Napoka, na 12 tramwajów. Jeden Swing został wysłany do Kaliningradu.

Polski producent cały czas poszukuje kolejnych szans na rynkach zagranicznych. W kręgu zainteresowań PESY jest węgierska stolica. Poszukiwanie kontraktów poza granicami Polski jest nieuniknione gdyż krajowy rynek jest mały i nie gwarantuje stabilności firmy.
Stąd też poszukiwania trwają i nie ograniczają się tylko do krajów Europy. PESA poszukuje potencjalnych odbiorców tramwajów na innych kontynentach. Obecnie producent koncentruje się na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.POZOSTAŁE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU:

Podkarpackie Forum Drogowe -
Dla mediów Kontakt